Pár tipů na svatební šaty

ŠATY DĚLAJ ČLOVĚKA… A SVATBU!

Posadit tetu vedle sestřenice z druhého kolene nebo raději vedle Karlova strejdy? A je lepší smyčcový orchestr nebo DJ? Kdo bude hosty v noci odvážet domů a není ta pláž na Bali pro babičku přeci jen trochu z ruky? Pokud jste se v těchto větách alespoň zpola našla,nejspíš se i vy chystáte na nejšťastnější den vašeho života. Abyste den D ustála se vší grácií a v pohodě, budete potřebovat víc než jen dobrého svědka s plactkou něčeho ostřejšího na uklidněnou. Základním předpokladem pro šťastnou nevěstu jsou samozřejmě dokonale padnoucí svatební šaty, které není vždycky úplně snadné vybrat.

Ať už chystáte veselku ve valašském skanzenu nebo plánujete honosný obřad v luxusním golfovém resortu, nemůžete celý den zatahovat bříško a popotahovat výstřih, aby náhodou nevykouklo něco, co na věřejnosti vykukovat rozhodně nemá.  Než si pohádkové šaty vysníte, nejdříve se raději na chvilku zastavte a promyslete si, jaké různé činnosti a úkony se od vás budou v den svatby očekávat. Chystáte se ohýbat k rozsypaným střepům? Bude vás manžel přenášet přes práh? Budete nasedat do auta nebo lézt do kočáru? Nebo dokonce pojedete na koni? Šaty musí být za všech okolností praktické. Nikdo není zvědavý na bledou nedýchající nevěstu, která se nemůže nadechnout ani pohnout. Vdávat se dá dneska všude. Na rozhledně, pod vodou, v kostele i na louce. Aby byla vaše svatba dokonalá, nezapomeňte myslet na to, kde se bude konat obřad. Luční vílu nejlépe ozdobí šaty s volánky z lehkých materiálů, na královské svatbě se zase budou nejlépe vyjímat šaty s širokou nabíranou sukní a dlouhatánskou vlečkou. Stejně tak není na škodu promyslet roční období. Zimní svatba je jistě velmi romantická, ale pokud od dětství sníte o krátkých veselých krajkových svatebkách a jehlových podpatcích, možná byste ten leden měla přehodnotit.

I když není bílá barva ani náhodou na ústupu, bohužel pořád platí, že ani zdaleka nesluší každé nevěstě. Bledulky by měly raději sáhnout po krémových odstínech, nebo sebrat veškerou odvahu a rebelii a vyrazit ve vínových nebo levandulových. Velmi moderní a bláznivé jsou taky odstíny zlaté a zelené, tak nezoufejte, možností je spousta. Nakonec – pardon pánové – nelze opomenout ani ženicha. Pochopitelně je třeba šaty sladit s oblekem ženicha, nicméně oblek není to jediné, na co je třeba brát zřetel. Je váš vyvolený nižšího zavalitějšího vzrůstu? Pak raději nevolte šaty připomínající naducaný dortík. Jste-li i bez bot o hodně vyšší než partner, podpatky také nebudou tím správným doplňkem. Ostatně co by milující žena neudělala pro ego svého vyvoleného. ?