Pohádková svatba

POHÁDKOVÁ SVATBA – REALITA NEBO FILMOVÝ BLUD?

Svatební den si každý představuje jako nejúžasnější den v životě. Když už člověk začne plánovat, neubrání se inspiraci pohádkami a americkými romantickými filmy, které překypují klišé a dojemnými momenty. Zkrátka jak to bývá ve filmu. Jak to ale vypadá ve skutečnosti? Pojďme se na ty pohádky podívat pěkně zblízka. Možná zjistíte, že ke svému „a žili šťastně až do smrti“ nepotřebujete americký slaďák béčkové kvality.

Koně, labutě, holubice a, jiné zvířectvo

Která žena by nezjihla při pomyšlení na hejno bílých holubic, něžný párek labutí v zámeckém jezírku nebo na kočár tažený dvojicí běloušů. Krása nesmírná, všichni dojatě vzdychají a vše je dokonalé, jako v pohádce. Tak předně si musíme říct jednu věc. Zvířátka nechodí na toaletu. Když musí, tak to prostě udělají. V pohádkách o tom moc nemluví, taky v nich nevěsta nešlápne do koňského koblížku a nikdo se neobrňuje nad smrádkem, který se šíří kolem. Labutě umí být pěkně zákeřné a útočné. A holubice ne vždycky letí tam, kam mají, a když to na ně přijde, míří přesně. Co si budeme povídat, tohle vám nikdo nepojistí.

Stovky hostů

Je 200 hostů moc? A co teta Květa ze Zapadlé Lhoty? A protože 201 není pěkně kulaté, pozveme 9 dalších. Je úžasné pozorovat, jak jsou filmoví hrdinové nadšení z toho, že mohou svou lásku zpečetit nejlépe před celým světem. Tvrdou pravdou zůstává, že co host, to hromada peněz. Ano, je to neromantické a materialistické, a asi vám to znemožní pozvat na svatbu vládce sousedního království a jeho sličnou choť, každopádně čím méně hostů, tím je svatba osobnější a milejší.

Svatba na louce, pod vodou na Bali, v balóně…

Tady se nabízí jen jediná otázka. Dělám svatbu pro sebe, nebo pro rodinu? Většina lidí prohlašuje, že svatba je jakýmsi divadlem pro rodinu. Může a nemusí to být pravda. Záleží to jen a jen na vás, a i když se maminka vzteká, protože asi těžko našetří na letenku na druhý konec světa, jste dospělí a ptát se nemusíte. Pokud ale toužíte po velké rodinné svatbě a přesto trváte na odlehlém místě, pořádně vše zvažte. Ne každá babička a tetička bude shánět letenku a trmácet se na exotickou pláž, jen aby vás viděla se ponořit a po pár minutách se zase vynořit, tentokrát s prstýnkem na ruce.

Pokud vám teď vrtá hlavou, že možná ta vaše svatba nebude až tak pohádková, tak vězte, že je to jen o vás a vašem partnerovi. Nikdo a nic neovlivní fakt, že se berete, protože společně někam směřujete a věříte ve společnou pohádku. A to je samo o sobě krásné i bez holubic a horkovzdušného balónu.