Lysá hora

Královna Moravskoslezských Beskyd

Významné až kultovní místo pro mnoho návštěvníku a turistů. Svými 1323m n. m patří k nejvyššímu vrcholu Moravskoslezských Beskyd.

Vysílač na vrcholu

Vysílač na vrcholu

Leží v katastru obcí Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Na vrcholu hory se nachází proslulý telekomunikační vysílač, meteorologická stanice a několik horských chat (nové jsou ve výstavbě).Na Lysou horu vede mnoho značených, turistických tras ze všech světových stran. Za nástupní místo lze zvolit žst. Ostravice (po červené- 7.4km), obec Malenovice (po žluté- 6.5km), od hotelu Petr Bezruč (po zelené/modré) a další. Na vrchol hory vede opravdu mnoho tras a s trochou nadsázky lze prohlásit, že všechny cesty vedou na Lysou. A pokud jste cyklista, nebo maminka s kočárkem i tak si můžete dopřát výhled z vrcholu hory a to výstupem po asfaltové cestě z obce Krásná (Papežov). Výběr záleží jen na Vás a dle Vašich fyzických zdatností.Za dobré viditelnosti lze z vrcholu hory vidět Bílé Karpaty, Malou Fatru, Babiu horu, Jeseníky a Králický Sněžník.

Pohled na Malenovice

Pohled na Malenovice

Při naprosto ideálních podmínkách lze zahlédnout i Západní Tatry a Naši nejvyšší horu Sněžku, vzdálenou 200 km. Lysá hora je také oblíbeným místem fotografů, kde z jejího vrcholu, lze zachytit krásný východ i západ slunce. Opravdu se nedivte, když ve 4 hodiny ráno bude kolem Vás postávat několik desítek nadšenců ze stativy, jako Vy. Mým oblíbeným, ranním, výchozím místem je parkoviště u hotelu Petr Bezruč, kde se na cílové místo dostanete do 1 hodiny. Jen pozor na novinku, u hotelu jsou nově instalované závory a na parkoviště se již ráno nedostanete. Proto musíte parkovat cca. 1km pod hotelem. Alespoň to máte pár kroků od krásných Satinských vodopádů.

dsc5447