5 výhod, které vám přinese jen svatba v pracovním týdnu

5 výhod, které vám přinese jen svatba v pracovním týdnu
Dávno už neplatí, že svatba musí být o víkendu, nejlépe v sobotu. Dnešní doba už nabízí mnoho alternativních možností, a pokud nejste až příliš konzervativní, může být právě svatba v týdnu skvělou volbou. Ptáte se proč? Nejen, že termíny jsou volnější, ale hlavně je se svatbou v pracovní týden spojeno mnoho výhod – a některé z nich jsou významné, posuďte sami.

1.      Nebudete se tolik stresovat kvůli volnému termínu
Pokud se rozhodnete například dnes ke svatbě, určitě začnete jako první hledat vhodné místo a samozřejmě ideální, nejlépe magické, datum. Možná jste ale netušili, že velká část oblíbených lokalit má rezervace přes víkend i na rok až dva roky dopředu. Oproti tomu například svatba v pátek není až takový problém – přestože i pátek je více vytížený, než třeba svatba ve čtvrtek.

Romantická svatba v Beskydech? Uprostřed přírody, kousek od Ostravy? Areál Setina je skvělou volbou za výhodnou cenu.

2.      Magické datum připadne spíše na všední dny
Pravděpodobně je to i váš případ, že chcete mít svatbu v magickém datu. Stejný nápad má ale mnoho dalších párů, a pokud zrovna magické datum připadá na víkend, je téměř nemožné najít volný termín v oblíbené lokalitě. Oproti tomu ale mnohem více magických kalendářních dní připadá na všední dny. Svatba přes týden tak mnohonásobně zvyšuje šanci, že si splníte váš sen, na který pak můžete celý život vzpomínat – ne každému se povede vstoupit do manželství v magický den.

3.      Skvělá možnost prodlouženého víkendu
Svatba v pátek může být ideální volbou, jak si prodloužit víkend. Většinou není problém zajistit si v práci právě na pátek volno. Navíc pokud plánujete velkou svatbu, je vždy lepší ji protáhnout než naopak uspěchat. Navíc právě svatby v pátek jsou v poslední době velmi oblíbené a tento den se stává velmi vytíženým. Pokud k vaší svatbě neodmyslitelně patří velká párty, potom je právě pátek ideální volbou.

Svatba v Ostravě za skvělou cenu, v přírodě na úpatí Beskyd.

4.      Kvalitní dodavatelé jsou v pracovní dny dostupnější
Svatba je jedinečný den, který rozhodně nechcete mít zkažený nekvalitním jídlem, špatným zázemím a podobně. Kvalitní dodavatelé jídla a obecně cateringu na svatbu však mají o víkendech plné kalendáře. Mnohdy vám tak nezbývá nic jiného, než sáhnout po firmě, se kterou nemáte zkušenost, po firmě, která nemá ani recenze. Při svatbě v pracovní dny se vám nic takového nestane, kvalitní dodavatelé s profesionálním přístupem mají většinou volno.

5.      Svatba přes týden vás může vyjít až o 30 % levněji
Pro někoho je tím největším argumentem cena. Zřejmě jste totiž netušili, že svatbou v pracovní dny se můžete reálně dostat na finanční náklady až o 30 % nižší, než by tomu bylo o víkendu. Ušetříte totiž všude, na cateringu, na ubytování, na dalších službách. Běžně průměrná svatba vyjde na 70 až 100 000 korun, záleží na mnoha faktorech, ale pokud byste místo 100 000 Kč zaplatili jen přibližně 70 000 Kč, to už je podstatný rozdíl.